Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України (mof.gov.ua) у розділі «Міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування», на сьогодні у міжнародних податкових відносинах між Україною та іншими державами діють 72 міжнародні двосторонні договори (Конвенції, Угоди) про уникнення подвійного оподаткування.

До числа цих договорів належать також два договори, вчинених Урядом СРСР, які продовжують застосовуватись відповідно до ст. 7 Закону України «Про правонаступництво України» до дня набрання чинності нових договорів, укладених Україною – такі договори СРСР діють у відносинах України з Іспанією та Японією.

Крім того, у відносинах між Україною та Республікою Сербія і Республікою Чорногорія, які є правонаступниками Союзної Республіки Югославія, застосовується Конвенція між Кабінетом Міністрів України і Союзним Урядом Союзної Республіки Югославія про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і капітал.

Звертаємо увагу на актуальні зміни щодо статусу окремих міжнародних договорів України:

- денонсовано Угоду між Урядом України і Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків (Закон України від 22.05.2022 № 2277-IX) − Угода припинила свою дію з 01 січня 2023 року (лист Міністерства закордонних справ України від 20.06.2022  № 72/14-612/1-42892);

- припинено дію Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно (Закон України від 16.11.2022 № 2743-IX) − Угода припинила свою дію з 20 грудня 2022 року (лист Міністерства закордонних справ України від 21.12.2022 № 72/14-612/1-105750).

Тексти чинних міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України (mof.gov.ua) за покликанням: https://mof.gov.ua/uk/international_agreements_of_ukraine_on_avoidance_double_taxation-543.